Проведені лабораторні дослідження автомобільних палив на відповідність вимогам технічного регламенту щодо вимог до автомобільного бензину, дизельного, суднових та котельних палив


Державним підприємством «Орган з сертифікації нафтопродуктів та систем якості «МАСМА-СЕПРО» на замовлення Головних Управлінь Держпродспоживслужби в Київській, Запорізькій, Закарпатській, Чернігівській та Полтавській областях в ході здійснення заходів державного нагляду (контролю) в рамках Закону України «Про захист прав споживачів» проведені лабораторні дослідження автомобільних палив на відповідність вимогам Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 року № 927, та нормативної документації на продукцію – ДСТУ 7687:2015 «Бензини автомобільні ЄВРО. Технічні умови» та ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне ЄВРО. Технічні умови». У більшості випадків, у т.ч. з урахуванням результатів лабораторного дослідження, надавались експертні висновки щодо відповідності документів (декларація про відповідність, сертифікат якості (відповідності), паспорт якості) вимогам Технічного регламенту. Результати аналізування наданих документів, у більшості випадків, свідчать про відсутність достатніх підстав в оформленні декларації про відповідність автомобільних палив вимогам Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив та введення в обіг на теренах України зазначені автомобільні палива.

Автомобільні палива, зразки яких надавалися регіональними Головними Управліннями Держпродспоживслужби, свідчать про те, що загальна кількість наданих зразків автомобільного бензинину, що не відповідають вимогам ТР, становить 28,6%, а дизельного палива – 20 %. Основними показниками автомобільних палив, за якими надані зразки не відповідали вимогам Технічного регламенту, для автомобільних бензинів є детонаційна стійкість, вміст сірки та вміст компонентів, у т.ч. спиртові, а для дизельного палива є температура спалаху.Державне підприємство «Орган з сертифікації нафтопродуктів та систем якості «МАСМА-СЕПРО», як призначений Міністерством економічного розвитку України орган оцінки відповідності, в межах своїх повноважень здійснює контроль стану якості автомобільних палив відповідно до вимог зазначеного Технічного регламенту, які вводяться в обіг в Україні.